Birisi Sünnet mi dedi??

1 0

Her erkeğin hayatı boyunca anlatacağı anılar arasında Sünneti ve Askerlik anıları ilk sırada yer almaktadır. Kendi sünnetinden kaçmayı her çocuk denemiş yada bunu dilemiştir. Eh bende bunu deneyenlerden biriydim. Elbette kürkçü dükkanına dönmek yada zorla sürüklenmekle sonuçlanan başarısız kaçma deneyimi her neşeli sohbet esnasında anlatılacak anılar bırakır. Hani büyüklerimizin sürekli dile getirdiği “bizim zamanımızda….” ile başlayan konuşmalar vardır ya, işte şimdi “bizim zamanımızda”” demenin zamanı bizler içinde geldi…  Bizim zamanımızda sünnet bu kadar kolay yapılsaydı kimse kaçmayı aklından geçirmezdi 🙂  Sünnetçinin siyah çantasını açarak kılıfından çıkardığı cam şırınga ile parlak neşteri görmüş olan her sünnet adayı ileride kendi başına da gelecek o işkence anlarını ertelemek için var gücüyle çabalamıştır.

Küçük oğlumun Çağan’ın kaçmaya hiç şansı olmadı. Defalarca sünnet kaçışlarını izlemiş ve kendi sünnetinden de kaçmayı başarmış deneyimli bir baba olarak bütün çıkışları tutmuştum. Onun da artık anıları birikmeye başladı. Güzel anılar insanı değerli kılar….

Hayat anılardan ibaret değil midir?

Hayat arkadaşım Çiğdem ve minik kızım Deniz ile oğlumuz Çağan’ın sünnetinde bizim için ayrılan büyük karelere sığmaya çalıştık.

About Post Author

Erkan ÖZ

Avukat Erkan ÖZ - ÖZ Avukatlık Ofisi 05325139918 - erkanoz07@gmail.com Bahçelievler Mah. Çetin Emeç Cad. 5068 Sok. No:1 Narin Apt. B Blok K:1 D:2 Manavgat / Antalya
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Sizin görüşünüz nedir?