Konum
Anasayfa > Genel Konular > Avukat Olmak İçin 10 Sebep

Avukat Olmak İçin 10 Sebep

Read Time5 Minutes, 46 Seconds

1. Yüksek Potansiyelli Kazanç

Avukat Olmak - Yüksek Potansiyelli Kazanç

Avukat Olmak – Yüksek Potansiyelli Kazanç

Avukatlık meslek grubu olarak en yüksek kazanca sahip olan mesleklerden bir tanesi. Bir Amerikan şirketi tarafından yapılan araştırma sonucunda, dünya çapında ki avukatların yıllık ortalama getiri 110.590,00 $ şeklinde. Diğer meslek grupları baz alındığında oldukça yüksek bir rakam. Tabi bu sadece ortalama. Biraz daha yüksek kademeli ve ticari yönlü olarak avukatlık mesleğinizi icra etmeye çalışırsanız, milyon dolarlık kazançlara da ulaşmanız olası. Çalışma hayatınıza büyük hukuk bürolarında başlamanız durumunda hem daha yüksek bütçeli müvekkiller ile tanışabilir hem de çok daha yüksek rakamlı maaşlarla iş hayatınıza başlayabilirsiniz.

2. Prestij

Avukat Olmak - Prestij

Avukat Olmak – Prestij

Nesiller boyunca avukatlık yüksek prestijli meslek dallarından biri olmuştur. Yüksek maaşlar, şaşalı hayatlar, yüksek mevkilerde ki dostluklar ve her daim ihtiyaç duyulan bir insan olunması, insanların gözünde avukatları her zaman otoriter ve saygı duyulan kişiler olarak anılmasını sağlamıştır. Günümüzde de aynı prestij ile beraber devam eden avukatlığın keyfini çıkarmayı unutmayın !

3. Diğer İnsanlara Yardım Etme Fırsatı

Avukat Olmak - Diğer İnsanlara Yardım Etme Fırsatı

Avukat Olmak – Diğer İnsanlara Yardım Etme Fırsatı

Avukatlık meslek olarak son dönemlerde biraz da emperyalist bir havaya sokulmaya çalışılsa da genel anlamda sosyalist bir meslek dalıdır. Zor durumda ki kişilerin hakların korunması ve savunulması avukatlığın en tatmin edici özelliklerinden biridir. Herkesin bildiği gibi her kişinin istemese dahi bir avukat vardır. Bu durumda da ekonomik gücü kısıtlı olan insanlar bile adalet karşısında birdir ve herhangi bir avukattan yardım alarak zor durumundan kurtulabilir. Bunun yanı sıra yasalar ile iç içe olunması sayesinde kamusal anlamda büyük katkıların yapılabilineceği bir gruptur. Bunların yanı sıra yüksek gelir elde edilmesi durumunda farklı vakıf ve dernekler altında, ekonomik gücü düşük olan insanlara katkıların sağlanması da söz konusu olabilir.

4. Fikir Kapışmaları

Avukat Olmak - Fikir Kapışmaları

Avukat Olmak – Fikir Kapışmaları

Son dönemde özellikle teknoloji firmalarında dikkat çeken “brain storming” (beyin fırtınası) ve “Intellectual Challenge” (fikir kapışmaları) kavramları hukuk dünyasında yıllardır yer almaktadır. Hukuk sektör olarak fikirlerin çarpıştığı, yaratıcılığın yüksek olduğu ve daha entellektüel insanların görev yaptığı işlerden biridir.

5. Çeşitli Uygulama Alanları

Avukat Olmak İçin 10 Sebep - Çeşitli Uygulama Alanları

Avukat Olmak İçin 10 Sebep – Çeşitli Uygulama Alanları

Avukatlık ruhsatnamesi almanız, tamam ben avukat oldum ve her türlü sorunu çözebilirim anlamına gelmiyor. Hukuk fakültesinde de göreceğiniz gibi bir çok hukuk dalı var. Bu dallardan birinde uzmanlaşmanız her zaman size fayda sağlayacaktır. Hukuk dalı olarak bir çok alanın olması hem sizleri monotonluktan uzaklaştıracak hem de çok daha farklı alanlarda çalışmanıza yardımcı olacaktır.

6. Çalışma Ortamı

Avukat Olmak - Çalışma Ortamı

Avukat Olmak – Çalışma Ortamı

Hukuk büroları çalışma ortamı açısından yüksek kaliteye sahiptir. Modern ve rahat çalışılabilir iş ortamı sayesinde verimlilik de üst düzeyde yer alır. Özellikle büyük hukuk bürolarının çalışma ortamları görülmeye değer. Özel yemekhanelerden, sosyal alanlara, spor salonlarından özel etkinliklerin yapıldığı alanlara kadar geniş bir yelpazede mükemmel çalışma ortamı sunmaktadır. Yüksek kaliteli iş ortamında çalışmak istiyorsanız avukatlık tam size göre bir meslek dalı olacaktır.

7. Aktarılabilir Yetenekler

Hukukçu Olmak - Aktarılabilir Yetenekler

Hukukçu Olmak – Aktarılabilir Yetenekler

Hukuk fakültesi mezunu olduktan sonra illa ki avukat olmanız gerekmiyor. Veya avukat olsanız dahi sadece duruşma avukatlığı yapmanız gerekmiyor. Bir çok farklı seçeneğe sahipsiniz ve bu seçeneklerin tümü aynı yasa çerçevesinde şekillendiği için yetenek ve birikimlerinizi farklı iş kollarına rahatlıkla aktarabilirsiniz. Örneğin hukuk fakültesi mezunu olduktan sonra hukuk sektörüne avukat olarak başladınız. İlerleyen yıllarda fikrinizi değiştirdiniz ve hakim veya savcı olmaya karar verdiniz. Böylelikle mevcut meslek etiketinizi değiştirebilir ve tüm birikiminizi yeni işinize rahatlıkla taşıyabilirsiniz.

8. Küresel Etki

Dünya Çapında Avukat - Küresel Etki

Dünya Çapında Avukat – Küresel Etki

Avukatlar yapmış oldukları bir çok devrim ile dünya çapında etki oluşturmayı başarmışlardır. Tüm dünya ülkeleri belirli bir yasa ile yönetilmektedir ve bu yasalar üzerinde yapılacak köklü değişimler diğer ülkeleri de etkileyebilir ve küresel bir etki yaratarak global anlamda değişimlere yol açabilir. Köleliğin kaldırılmasın da en büyük pay sahibi olan meslek grubu kim ne derse desin avukatlardır. Köleliğin kaldırılması dünya çapında bir etki yaratmıştır. Böylece dünya tarihinde kolay kolay unutulmayacak anları yaratabilirsiniz.

9. Esneklik

Hukuk - Esneklik

Hukuk – Esneklik

Avukatlar neredeyse işleriyle ilgili her konuda yüksek esnekliğe sahiptir. Çalışma saatleri, vekalet ücretinin belirlenmesi, müşteri ve uygulama alanları seçmek gibi bir çok konuda yüksek esnekliğe sahiptirler. Son dönemde yapılan teknolojik gelişmeler sayesinde, ofise de bağlı kalınmaksızın diledikleri yerden tüm işlerini idare edebilmekte ve yönete bilmektedirler. Örneğin KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi kullanan bir avukat internetin olduğu her yerden hukuk yazılımını kullanabilir. ( KolayOfis Hukuk Otomasyon Sistemi )
Bu sayede ofis dışında da her türlü bilgiye ulaşabilir, dosyaların son durumunu kontrol edebilir, müvekkilinize yapacağınız sunumları sanal ortama taşıyabilir, kısacası ofis içinde yapmış olduğunuz her türlü işlemi ofis dışında da rahatlıkla yapabilirsiniz. Esneklik anlamında teknoloji ile buluşma ve hali hazırda rahat çalışma ortamı avukatlığın en büyük artılarından biridir diyebiliriz.

10. Diğer Sebepler

Diğer Sebepler

Diğer Sebepler

Yukarıda saymış olduğumuz Avukat Olmak İçin 10 Sebep listesinin dışında buraya sığdıramayacağımız kadar sebebi ekleyebiliriz. Müvekkil görüşmeleri ve duruşmalar için tüm Türkiye ‘yi hatta dünyayı gezebilirsiniz. Çok özel restoranlar da davetlere katılabilir veya misafir edilebilirsiniz. Hukuk fakültesi mezuniyeti sayesinde yeni bir vizyon, analitik düşünce, daha akılcı ve eleştirel yaklaşıma kavuşabilirsiniz. Diğer sebeplere sizler de yorumlarınız ile katkıda bulunabilirsiniz.

Bir avukat olmayı düşünüyorsanız Avukat Olmak İçin 10 Sebep başlıklı yazımızı okumanız sizler için yeterli olacaktır. Güzel bir kariyer, şaşalı ve monotonluktan uzak bir hayat, bilimsel ve entellektüel bir yaşam hukuk sektöründe sizleri bekliyor.

0 0

About Post Author

Erkan ÖZ

Avukat Erkan ÖZ - ÖZ Avukatlık Ofisi 05325139918 - erkanoz07@gmail.com Bahçelievler Mah. 5006 Sok. No:1 K:2 D:3 Manavgat / Antalya
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Erkan ÖZ
Avukat Erkan ÖZ - ÖZ Avukatlık Ofisi 05325139918 - erkanoz07@gmail.com Bahçelievler Mah. 5006 Sok. No:1 K:2 D:3 Manavgat / Antalya
https://www.erkanoz.com

Sizin görüşünüz nedir?

Top