Konum
Anasayfa > Linux Deneyimleri > Arch Linux Tabanlı Apricity OS

Arch Linux Tabanlı Apricity OS

Read Time1 Minute, 20 Seconds

Arch Linux tabanlı Apticity OS Linux

Arch Linux tabanlı Apticity OS Linux

Arch Linux kurulumunun zorluğu nedeniyle bir çok Linux kullanıcısı Arch Linux dan uzak durmaya çalışmıştır. Apricity OS alışagelmiş “ileri, ileri, son” adımları ile kolay  İşletim Sistemi kurulumu sağlayarak Arch Linux tabanlı Linux deneyimini herkesin kolayca yaşamasını hedeflemiş. Linux dağıtımlarını sürekli deneyen birisi olarak hemen Gnome sürümünün ISO dosyasını indirerek bilgisayarıma kurulumu yaptım. Gerçekten de bir kaç tıklamayla EFI destekli Arch Linux ‘um kurulmuş oldu. Kurulum adımları gerçekten çok kolay ve sade. Bilgisayarınıza bir kaç kez UBUNTU kurmuşsanız Apticity OS kurulumu size çocuk oyuncağı gelecektir.  Apriticy OS un Gnome ve Cinnamon olmak üzere iki versiyonu bulunmaktadır. Ben Gnome hastası olarak Gnome masaüstü ortamını kurdum. Hangi masaüstü versiyonunu seçmiş olursanız olun istediğiniz masaüstünü pacman sayesinde daha sonra kurabilirsiniz.

Apricity OS Gnome

İndirdiğimiz ISO dosyasını Rufus aracılığı ile USB belleğinize yazabilirsiniz.

Kurulum adımları gerçekten çok kolay, Apricity OS Usb üzerinden çalışabilen Live özelliği mevcut. İsterseniz kurulum yapmadan USB üzerinden test edebilirsiniz. Kurulum ekranında Türkçe Seçeneğini seçerek tüm ayarları kolayca ayarlayıp kurulumu tamamlayabilirsiniz. Kurulum sırasında Configuring Grub Bootloader  %92 de takılıyor. Bu sorun değil, 5 dakika bekleyerek reboot yapabilirsiniz, hata vermesine rağmen yinede Grub sorunsuzca kuruluyor.

Sonuç olarak Apricity OS basit kurulumu olmasına rağmen gerçek bir Arch Linux deneyimi sunuyor.

0 0

About Post Author

Erkan ÖZ

Avukat Erkan ÖZ - ÖZ Avukatlık Ofisi 05325139918 - erkanoz07@gmail.com Bahçelievler Mah. 5006 Sok. No:1 K:2 D:3 Manavgat / Antalya
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleppy
Sleppy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Erkan ÖZ
Avukat Erkan ÖZ - ÖZ Avukatlık Ofisi 05325139918 - erkanoz07@gmail.com Bahçelievler Mah. 5006 Sok. No:1 K:2 D:3 Manavgat / Antalya
https://www.erkanoz.com

One thought on “Arch Linux Tabanlı Apricity OS

  1. Merhaba
    Ben Arch linux tabanlı “Manjaro Linux” ile linux deneyimi kazandım. Daha sonra Arch Linux kurmayı ve kullanmayı öğrendim.Bilgisayarıma windows yanında muhakkak bir linux işletim sistemi kuruyorum.Onlarca linux kurup kullandım en sonunda Arch Linux’da takılıp kaldım.
    Linux işletim sistemleri ile ilgilenen arkadaşlar bu siteye bir göz atmalılar: http://distrowatch.com

    saygılarımla
    selatinabi

Sizin görüşünüz nedir?

Top